Bezpieczne foteliki samochodowe

foteliki samochodowe nania

Dzieci są bardzo ważne dla swoich rodziców, dlatego też ci starają się jak najbardziej dbać o ich dobro praktycznie na każdym kroku. Przede wszystkim ciałka maluchów są zdecydowanie bardziej narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, gdyż budowa ich ciała jest stosunkowo luźna, gdyż jest przystosowana do ciągłego i szybkiego rozwoju na tym etapie.

Foteliki gwarantujące bezpieczeństwo

foteliki samochodowe naniaJednym z największych zagrożeń dla dzieci są ewentualne wypadki komunikacyjne. Dlatego też maluszki zawsze powinny być odpowiednio zabezpieczone w trakcie przewożenia ich pojazdem mechanicznym. Do tego celu wykorzystuje się profesjonalne foteliki samochodowe, które mają za zadanie dodatkowe zabezpieczenie dziecka w trakcie jazdy, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia jego ciała jest kompletnie zminimalizowane. Standardowe pasy trzypunktowe nie będą w stanie skutecznie ochronić dziecka przed wypadkiem. Wiążę się to ze zbyt małymi rozmiarami i wagą dziecka, dlatego też maluch nie zostanie zatrzymany przez system blokowania tego typu pasów, gdyż punkt blokady znajduje się zbyt daleko względem gabarytów maluszka. Dlatego też przewożenie dziecka w ten sposób jest skrajnie niebezpieczne. Przykładowe foteliki samochodowe NANIA działają w zupełnie inny sposób, który gwarantuje jego bezpieczeństwo. Fotelik przymocowywany jest do fotela z pomocą właśnie pasów trzypunktowych i dodatkowych stelaży.

foteliki samochodowe naniaJako że posiada on większe gabaryty od samego dziecka, to doskonale sprawdza się on przy takim montażu. Dodatkowo samo przymocowanie wykonuje się na zablokowanym pasie, dlatego też fotelik w czasie jazdy jest kompletnie nieruchomy. Tego typu przedmioty wykonuje się z wysokiej jakości filcu, który nie odparza, ani nie ociera dziecka. Dlatego też jest to komfortowy materiał, który dodatkowo łatwo się czyści, gdyż jest on odporny na standardowe środki chemiczne i szorowanie. Sam fotelik wykonany jest ze specjalnego, usztywnianego stelaża nadającego mu formę. Newralgiczne punkty na których dziecko siedzi i się opiera posiadają specjalną piankę, dzięki której komfort siedzenia jest większy. Jednak nie są one zbyt miękkie aby utrzymać prawidłową postawę u malucha. Dodatkowo posiadają one wielopunktowe pasy z dodatkowymi poduszkami amortyzującymi nacisk w razie gwałtownego zatrzymania pojazdu, dzięki czemu ciało dziecka nie będzie narażone na uszkodzenia.

Foteliki tego typu występują w różnych wersjach graficznych, gdzie często tematem przewodnim są różnego rodzaju postacie z bajek popularnych wśród dzisiejszych dzieci. Taki ładnie wyglądający fotelik jest przyjemniejszy dla dziecka i chętniej ono w nim siada, dlatego też zawsze jest to dobry wybór.