Dlaczego przeprowadza się renowację lakieru?

korekta lakieru

Lakier samochodowy to rzecz, o którą kierowcy dbają najczęściej. Nie bez powodu, gdyż to właśnie on ma bezpośredni wpływ na prezencję całego auta. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy na skutek eksploatacji zaczynają się pojawiać na lakierze większe lub mniejsze rysy. Przyczyn, skąd się one wzięły, jest mnóstwo.

Poprawa wyglądu lakieru

korekta lakieru Z reguły jednak są to zadrapania po gałęziach, których początkowo może nie być widać, lecz z czasem, kiedy nazbiera się ich więcej, zaczynają poważnie martwić właścicieli samochodów. Ludzi dbających o estetykę swojego auta z pewnością zadowoli fakt, że jest rozwiązanie na wszystkie te zarysowania. Stosowane współcześnie technologie mają nie tylko na celu usunąć mikrorysy, ale również odżywić lakier, dodać mu połysku i w konsekwencji sprawić, że auto będzie przypominało zupełnie nowy samochód. Cały proces naprawy lakieru zaczyna się od wypełnienia grubszych i cieńszych rys, a następnie usunięcia hologramów i zmatowień. Zabiegi przeprowadzane są zawsze na umytych samochodach, aby wszelkie mankamenty były dobrze widoczne. Po pozbyciu się nieestetycznie wyglądających uszkodzeń lakieru auto ponownie jest myte, po czym czeka je zabieg kompletnej renowacji lakieru.

korekta lakieru Poprzez polerowanie i nakładanie specjalnych past, karoseria staje się nabłyszczona, a kolor zyskuje głębię. Taki zabieg jest sposobem na zabezpieczenie lakieru przed rdzą, a do tego korzystnie będzie wyglądał w oczach potencjalnych kupców. W zależności od wybranych usług w warsztacie lakier może zostać dodatkowo zabezpieczony. Co to oznacza? Nie będzie mu zagrażało szkodliwe promieniowanie UV, a co za tym idzie, zachowa swój połysk i kolor na dłużej. Pozostanie również czystszy, gdyż brud nie będzie przywierał, a samo mycie auta będzie łatwiejsze. Grubsza powłoka zabezpieczająca uchroni również lakier przed drobnymi zadrapaniami. Dokładna korekta lakieru w Krakowie pozwala nie tylko poprawić wygląd samochodu, ale również wpływa na żywotność lakieru. Warsztatów działających w podobnej branży jest kilka. Aby wybrać najodpowiedniejszy warsztat lakierniczy, nie powinno sugerować się wyłącznie ceną, lecz zakresem świadczonych usług.

W większości przypadków klient ma możliwość wyboru, co chce zastosować na swój lakier. Można zwyczajnie usunąć uszkodzenia, lecz też zabezpieczyć lakier specjalną powłoką. Proces renowacji można wykonywać kilka razy w trakcie całej eksploatacji auta, lecz efekty są tak zauważalne, że częste wizyty nie będą potrzebne. Dzięki temu usługi są korzystne finansowo.