Dostawa części do warsztatu samochodowego

wynajem samochodów

W dzisiejszych czasach niemal każdy ma samochód – czasami nawet na rodzinę przypada kilka pojazdów osobowych. Drogi i parkingi są zatłoczone, co sprawia, że do wypadków dochodzi o wiele szybciej niż kilkanaście lat temu.

Wynajem dostawczaka i formalności

samochód dostawczyWarsztaty samochodowe mają się więc bardzo dobrze – to opłacalny biznes i właściciele nigdy nie narzekają na brak klientów. Osoby kończące technikum mechaniczne czy samochodowe, powinny więc naprawdę porządnie zastanowić się nad tym, czy dobrym rozwiązaniem nie będzie otworzenie własnego biznesu – z pewnością nie byłoby problemu ze znalezieniem klientów, a, posiadając odpowiednią wiedzę, można szybko i sprawnie przeprowadzać naprawy pojazdów. Założenie własnego warsztatu samochodowego wiąże się jednak nie tylko z załatwieniem formalności i zatrudnieniem pracowników. Warto zwrócić uwagę także na to, że większość klientów, którzy odstawiają samochód do warsztatu, nie wiedząc, co się zepsuło, nie dostarcza części zamiennych – będą więc oni chcieli wybrać coś z naszego asortymentu – to dlatego każdy warsztat samochodowy powinien być dobrze wyposażony jeśli chodzi o części zamienne do najpopularniejszych marek pojazdów!

wynajem samochodówTakie części możemy zamówić w hurtowniach – w takich przypadkach wysyłka pocztą nie wchodzi w grę, a transport oferowany przez hurtownię jest zazwyczaj bardzo drogi. O wiele lepiej jest załatwić transport na własną rękę – a to naprawdę proste dzięki usłudze takiej jak wynajem samochodów dostawczych w Gdyni. Tutaj formalności jest naprawdę niewiele. Wystarczy przyjść do wypożyczalni i podpisać umowę na określony czas, wpłacić kaucję, a następnie odstawić samochód w takim samym stanie, w jakim został wypożyczony. Każda wypożyczalnia oferująca wynajem samochodów posiada swój własny regulamin, jednak z reguły jego punkty są bardzo podobne – chodzi przede wszystkim o to, żeby klient nie zniszczył pojazdu. Zarówno jeśli chodzi o jego stan techniczny, jak i wizualny. W tym drugim przypadku na przykład zakazane jest palenie papierosów w pojeździe, gdyż dym szybko jest wchłaniany przez karoserię i później trudno pozbyć się fetoru. Jeśli chodzi zaś o uszkodzenia wywołane wypadkiem – jeżeli zostanie udowodniona wina innego uczestnika ruchu, wówczas nie musimy martwić się o konieczność opłacenia naprawy.

Inaczej, gdy wypadek nastąpił z naszej winy. Warto czytać regulamin wypożyczalni także po to, aby zobaczyć, czy występują jakieś opłaty dodatkowe – z reguły dotyczy to jednak tylko opcji takich jak wypożyczenie GPS-u czy fotelika dla dziecka.