Fotelik dla dziecka Recaro Monza Nova 2

Bardzo ważną decyzją, przed którą stoją młodzi rodzice, jest wybór odpowiedniego fotelika samochodowego dla ich dziecka. Wyboru nie ułatwia ogromny wybór tego rodzaju sprzętu na rynku. Jedną z cenionych przez klientów marek produkujących foteliki samochodowe jest Recaro. W asortymencie firmy znajduje się kilkanaście modeli różnych fotelików, dostosowanych do różnych kategorii wagowych.

Foteliki marki Recaro

recaro fotelik dla dzieckaJednym z najczęściej wybieranych przez rodziców i najlepiej przez nich ocenianym jest recaro fotelik dla dziecka model Monza Nova 2 (dostępny również w wersji Seatfix- z mocowaniami). Jest dedykowany trochę starszym dzieciom, ważącym od 15 do 36 kg. Wsiądzie więc do niego i trzylatek i dwunastolatek. Innowacyjnym rozwiązaniem w tym modelu jest obecność głośników w zagłówku – każdy rodzic oceni, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla jego dziecka. Monza Nova 2 posiada również poręczną (i dla rodzica, i dla dziecka) kieszeń boczną na drobiazgi. To sprzęt, który otrzymał 4 gwiazdki w zderzeniowych testach bezpieczeństwa ADAC. Fotelik zaopatrzony jest w poduszki, które równomiernie rozkładają obciążenie. W foteliku znajduje się zaawansowany system ochrony bocznej ASP. Na wysokości głowy, szyi i tułowia umiejscowione są specjalnie wyprofilowane ścianki boczne stworzone z materiału energochłonnego, absorbującego energię w przypadku zderzeń bocznych.

recaro fotelik dla dzieckaIstnieje możliwość regulacji głębokości zagłówka, dzięki czemu mały pasażer będzie miał zawsze wygodnie i bezpiecznie. Zagłówek jest regulowany aż w 11 wysokościach. Umieszczone na stałe podłokietniki, oprócz zwiększania komfortu podróży, stanowią dodatkową ochronę bioder. Tapicerka fotelika jest miękka i delikatna w dotyku, zrobiona jest ze specjalnego, oddychającego materiału z wewnętrznymi kanałami wentylacyjnymi, zapewniając dziecku równowagę termiczną nawet w upalne dni. Poza tym jest łatwa do czyszczenia- wystarczy ją zdjąć z fotelika i wyprać w pralce w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Prowadnice na pas barkowy i biodrowy wymuszają prawidłowe zapięcie dziecka. Bliźniaczy model Monza Nova 2 Seatfix różni się jedynie tym od klasycznej Monza Nova 2, że posiada uchwyty Seatfix, czyli może być zainstalowany w samochodzie za pomocą systemu Isofix.

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego powinien opierać się przede wszystkim na ocenie jego bezpieczeństwa- pomogą w tym noty uzyskiwane w popularnych i prestiżowych zderzeniowych testach bezpieczeństwa fotelików samochodowych. To najistotniejszy aspekt podróżowania małego pasażera. Kolejnym ważnym czynnikiem jest jego komfort. Warto więc wybrać taki fotelik, który będzie zarówno bezpieczny, jak i wygodny.