Fotelik dla dziecka Recaro Monza Nova 2

recaro fotelik dla dziecka

Bardzo ważną decyzją, przed którą stoją młodzi rodzice, jest wybór odpowiedniego fotelika samochodowego dla ich dziecka. Wyboru nie ułatwia ogromny wybór tego rodzaju sprzętu na rynku. Jedną z cenionych przez klientów marek produkujących foteliki samochodowe jest Recaro. W asortymencie firmy znajduje się kilkanaście modeli różnych fotelików, dostosowanych do różnych kategorii wagowych.

Foteliki marki Recaro

recaro fotelik dla dzieckaJednym z najczęściej wybieranych przez rodziców i najlepiej przez nich ocenianym jest recaro fotelik dla dziecka model Monza Nova 2 (dostępny również w wersji Seatfix- z mocowaniami). Jest dedykowany trochę starszym dzieciom, ważącym od 15 do 36 kg. Wsiądzie więc do niego i trzylatek i dwunastolatek. Innowacyjnym rozwiązaniem w tym modelu jest obecność głośników w zagłówku – każdy rodzic oceni, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla jego dziecka. Monza Nova 2 posiada również poręczną (i dla rodzica, i dla dziecka) kieszeń boczną na drobiazgi. To sprzęt, który otrzymał 4 gwiazdki w zderzeniowych testach bezpieczeństwa ADAC. Fotelik zaopatrzony jest w poduszki, które równomiernie rozkładają obciążenie. W foteliku znajduje się zaawansowany system ochrony bocznej ASP. Na wysokości głowy, szyi i tułowia umiejscowione są specjalnie wyprofilowane ścianki boczne stworzone z materiału energochłonnego, absorbującego energię w przypadku zderzeń bocznych.

recaro fotelik dla dzieckaIstnieje możliwość regulacji głębokości zagłówka, dzięki czemu mały pasażer będzie miał zawsze wygodnie i bezpiecznie. Zagłówek jest regulowany aż w 11 wysokościach. Umieszczone na stałe podłokietniki, oprócz zwiększania komfortu podróży, stanowią dodatkową ochronę bioder. Tapicerka fotelika jest miękka i delikatna w dotyku, zrobiona jest ze specjalnego, oddychającego materiału z wewnętrznymi kanałami wentylacyjnymi, zapewniając dziecku równowagę termiczną nawet w upalne dni. Poza tym jest łatwa do czyszczenia- wystarczy ją zdjąć z fotelika i wyprać w pralce w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Prowadnice na pas barkowy i biodrowy wymuszają prawidłowe zapięcie dziecka. Bliźniaczy model Monza Nova 2 Seatfix różni się jedynie tym od klasycznej Monza Nova 2, że posiada uchwyty Seatfix, czyli może być zainstalowany w samochodzie za pomocą systemu Isofix.

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego powinien opierać się przede wszystkim na ocenie jego bezpieczeństwa- pomogą w tym noty uzyskiwane w popularnych i prestiżowych zderzeniowych testach bezpieczeństwa fotelików samochodowych. To najistotniejszy aspekt podróżowania małego pasażera. Kolejnym ważnym czynnikiem jest jego komfort. Warto więc wybrać taki fotelik, który będzie zarówno bezpieczny, jak i wygodny.