Jak dbać o własne auto?

Samochód stanowi oczko w głowie dla każdego właściciela – jego estetyczny wygląd zewnętrzny sprawia, że można poczuć się dumnie, zaś czystość we wnętrzu pojazdu zdecydowanie podnosi komfort podczas jazdy. To dlatego w garażu właściciela nie może nigdy zabraknąć odpowiednich kosmetyków samochodowych – zarówno tych do podstawowych czynności pielęgnacyjnych, jak i te do prac, które zajmują nieco więcej czasu, ale i wiążą się z uzyskaniem długotrwałych efektów.

Kosmetyki samochodowe dobrej jakości

kosmetyki samochodowePodstawowe kosmetyki samochodowe, o których powinien pamiętać każdy właściciel auta, to przede wszystkim środki pozwalające na utrzymanie w czystości szyb. Producenci proponują szeroki wybór wyrobów przydatnych zwłaszcza zimą. To między innymi preparaty do odmrażania szyb, których można używać także na lusterkach oraz szyberdachach. Zimą niezbędna będzie także szczotka do usuwania szronu. Specjalne środki zapobiegają parowaniu szyb, dlatego również mogą być przydatne zimą. Z kolei o każdej porze roku należy pamiętać o profesjonalnych płynach do mycia – dzięki nim można szybko i skutecznie usunąć ślady po owadach, tłuste plamy, jak i osad z nikotyny. Po wyczyszczeniu szyb, najlepsze efekty da skorzystanie z zestawu do polerowania, który zawiera najczęściej wysokiej jakości pastę polerską oraz aplikator piankowy. Pasta polerska usunie te najbardziej uporczywe plamy, które oparły się środkom do czyszczenia.

kosmetyki samochodoweWśród substancji czynnych pasty polerskiej wymienia się łagodne czynniki ścierne, które nie uszkodzą szyby, a także substancje polerujące. W prosty sposób pozbędziemy się rys i niewielkich zadrapań na szkle. Oczywiście nie tylko o szyby należy dbać, ale i o całą karoserię. Przed jej woskowaniem konieczne jest dokładne umycie auta. Najlepiej sprawdzają się tutaj specjalistyczne szampony, w skład których wchodzą jedynie łagodne, bezpieczne dla lakieru detergenty. Możemy pomyśleć także o pianach aktywnych, które radzą sobie nawet z najcięższym brudem. Aby uniknąć śladów po wodzie, warto zaopatrzyć się w specjalny preparat usuwający zacieki. Oprócz wymienionych, podstawowych kosmetyków samochodowych, co jakiś czas przydatny może okazać się również spray do czyszczenia silnika, preparat do zabezpieczania plastikowych elementów, jak i dressing do opon oraz zderzaków.

Przyjazne wnętrze pojazdu zapewni też czernidło do dywaników, które sprawi, że nie będzie widać ich zużycia. Jak widać, każdy właściciel samochodu ma do dyspozycji szeroki asortymentów kosmetyków – bez problemu można więc zachować czystość pojazdu i jego atrakcyjny wygląd.