Jak wybrać instruktora nauki jazdy? – radzi nauka jazdy Bemowo

Nauka jazdy

Chcąc zrobić prawo jazdy najpierw powinniśmy poszukać szkoły jazdy, która oferuje kurs teoretyczny i praktyczny. Cenną wskazówką jest ranking szkół jazdy corocznie robiony przez lokalną gazetę, jest to ranking największej zdawalności danej szkoły. Nauka jazdy Bemowo radzi przyjrzeć się najlepszym szkołą w własnej okolicy. Oczywiście nie musimy kierować się jedynie tekstem z gazety, opinie znajomych są o wiele bardziej cenne niż niejeden ranking. Cena za kurs plus inne dodatkowe koszty są także ważne, jeśli osobno płacimy za kurs teoretyczny i praktyczny powinniśmy je zsumować, a także sprawdzić czy w cenie wliczone są badania dla przyszłych kierowców i w ile kosztuje godzina jazdy z instruktorem, czasami potrzeba jest więcej godzin niż jest to wpisane w ofercie kursu praktycznego.

Eksperci z nauki jazdy polecają…

Nauka jazdyDobrze jest sprawdzić czy należy we własnym zakresie zakupić książki pomocne w kursie teoretycznym czy też jest możliwość wypożyczenia ich w szkole jazdy. Wytyczne co do kursu teoretycznego mówią, że należy odbyć 30 godzin zajęć teoretycznych zakończonych wewnętrznym testem, zdanie tego testu uprawnia nas do rozpoczęcia kursu praktycznego. Nauka jazdy pod okiem instruktora to również 30 zegarowych godzin. Zazwyczaj naukę rozpoczyna się od podstawowych informacji, ważne są wskazówki techniczne, gdzie są jakie przełączniki, i do czego każda część samochodu służy. Pierwsze godziny z kierownicą samochodu spędzamy na placu manewrowym, aby dobrze poznać możliwości jakie daje wybrany przez nas model samochodu. Próbujemy robić zakręty, omijać pachołki, parkować oraz ruszać z górki. Jeśli instruktor uzna, że jesteśmy już gotowi na włączenie się do ruchu drogowego wyjeżdżamy na drogę publiczną. I tutaj musimy opanować stres i bacznie obserwować otoczenie, jazda to już nie omijanie pachołków, to omijanie innych aut z ludźmi w środku, uważanie na pieszych i wychwytywanie potencjalnych zagrożeń.

Po przejeżdżonych 30 godzinach przychodzi czas na egzamin wewnętrzny i instruktor decyduje, czy potrzebne jest jeszcze kilka godzin do nauki, oczywiście osobno płatnych czy też możemy spokojnie czekać na termin egzaminu w ośrodku ruchu drogowego.