Jaki samochód warto wynająć?

Wynajem samochodu na Śląsku

W dobrej wypożyczalni można znaleźć wiele modeli samochodów. Są wersje rodzinne, terenowe, sportowe, luksusowe, miejskie. Dzięki temu można dopasować auto do aktualnych potrzeb. To że na co dzień poruszamy się małym samochodem do jazdy po mieście nie oznacza, że nie możemy wynająć sobie dużego terenowego SUV-a.

Wynajem auta sportowego

Wynajem samochodu na ŚląskuPrzed każdym wypożyczeniem należy się zatem zastanowić po jakim terenie będziemy się poruszać samochodem, na jak długą trasę się wybieramy, ile rzeczy zabierzemy, w jakim celu wypożyczamy auto. Jeśli ma to być dla nas auto zastępcze to najlepszy będzie wynajem samochodu na Śląsku, który będzie najbardziej zbliżony do naszego auta. Nie musi to być ten sam model, ale samochody tej samej marki najczęściej mają podobny układ na desce rozdzielczej. Ułatwia to przyzwyczajenie się do nowego samochodu tymczasowego. Jeśli jedziemy z rodziną na wakacje to przyda się nam minivan. Taki samochód nie tylko z łatwością pomieści nawet do dziesięciu osób, ale także ma duży bagażnik, dzięki czemu zmieszczą się tam wszystkie walizki. Minivan jest samochodem nieco wyższym niż standardowe i tylko nieco dłuższym, zatem jego prowadzenie nie powinno być problematyczne, nawet dla osoby, która na co dzień jeździ średniej wielkości samochodem.

Wynajem samochodu na ŚląskuAuto sportowe sprawdzi się u osób, które lubią szybką jazdę. Taki samochód zrobi wrażenie na spotkaniach służbowych. Nadaje się także wtedy, kiedy szybko trzeba dotrzeć na miejsce. Auta sportowe często mają niższe zawieszenie niż standardowe, przez co trzeba uważać, z jazdą po wybojach, czy z wjeżdżaniem na krawężnik. Auta luksusowe będą dobre do wypożyczenia na ważne uroczystości, takie jak wesele, wieczór panieński/kawalerski, czy ,,okrągłe” urodziny. Do wyboru są zarówno standardowe auta w wersji bardziej eleganckiej jak i prawdziwe, długie limuzyny. W takim samochodzie może zmieścić się wiele osób, np. panna młoda wraz z druhnami. Auta luksusowe wyposażane są nie tylko w klimatyzację, czy skórzaną tapicerkę, ale także w dobre nagłośnienie, czy miejsce na barek. Jeśli planujemy wyjazd w góry, nad jezioro, czy w inny plener to warto jest wynająć auto terenowe. Jest ono krótsze i wyższe niż auto miejskie.

Ma wyższe zawieszenie i szersze opony, zapewniające lepszą przyczepność. Auto terenowe nie pomieści jednak wielu osób, nie ma też wielkiego bagażnika. Jednak nie ma lepszego rozwiązania do jeżdżenia po terenie piaszczystym, podmokłym, czy górzystym. Najważniejsze jest to, by dobrze dopasować samochód do zapotrzebowania, miejsca do którego się jedzie.