Jakie busy oferują przewoźnicy?

busy

Zagraniczne przejazdy busami są nadal bardzo popularne. Można się nimi dostać z dowolnego miasta w Polsce do takich krajów jak Słowacja, Niemcy, czy Hiszpania. Podróż busem jest tańsza niż podróż samolotem, czy autem, a przy tym jest komfortowa. Nic więc dziwnego, że osoby wybierające się w zagraniczną podróż, czy pracujące poza granicami kraju wybierają właśnie taki środek transportu. Warto jednak wiedzieć, co oferują samo przewoźnicy.

Komfortowa podróż busem

busyRynek się zmienia, zatem i preferencje klientów są inne. Jak znaleźć najbardziej komfortowe busy z Holandii na Mazury, czy z Olsztyna do Niemiec? Na pewno ważne jest bezpieczeństwo pasażerów. Busy pasażerskie nie muszą być nowe, ale nie powinny to być pojazdy dwudziestoletnie. Nowoczesny autobus będzie miał nie tylko nowoczesne systemy sterowania i zapewniał większe bezpieczeństwo niż stare modele, ale przede wszystkim zapewni większy komfort pasażerom. Dobry bus będzie na przykład wyposażony w klimatyzację dwustrefową lub trzystrefową, czy osobne nawiewy. Każdy pojazd latem szybko się nagrzeje, a zimą wychłodzi. Dlatego też sprawny system grzewczy i chłodzący są tak ważne. Wiadomo, że każdy inaczej odczuwa temperaturę. W związku z tym osobne nawiewy zlokalizowane na podsufitce nad każdym siedzeniem, czy też podział klimatyzacji na strefy sprawia, że każdemu pasażerowi będzie przyjemnie chłodno lub ciepło. Przewoźnicy oferują też inne udogodnienia, takie jak odtwarzanie filmów w trakcie jazdy. Dzięki temu można zająć czymś myśli, obejrzeć coś ciekawego, a podróż szybciej zleci.

busyTo dobra opcja dla osób, które nie potrafią się skupić na czytaniu podczas jazdy. Jeśli na podkładzie nie ma telewizorów to zawsze można chociaż puszczać muzykę z radia lub z płyty. Przewoźnicy powinni zadbać także o to, by pasażerowie mieli dużo miejsca na przechowanie bagażu. Jadąc do pracy czy na wakacje zabiera się ze sobą masę rzeczy. Dlatego też busy powinny mieć duży bagażnik, zwykle zlokalizowany tuż nad podwoziem. Otwiera się klapę bagażnika i wrzuca wszystkie duże bagaże. Te mniejsze można wkładać na półkę nad siedzeniem lub do kieszeni umieszczonej na tylnej części siedzenia przed nami.

W ten sposób jedzenie na podróż i ważne rzeczy (dokumenty, portfel) można mieć przy sobie. Podsumowując, warto wybierać busy z klimatyzacją telewizorem, a także dużym bagażnikiem. Daleka podróż może być wygodna i komfortowa, jeśli zadba się o odpowiednie warunki dla pasażerów. Trzeba celować w nowoczesne busy od sprawdzonych przewoźników o dobrej reputacji.