Jakie są warunki wypożyczenia samochodu?

Zainteresowanie usługami wypożyczenia samochodu jest coraz bardziej większe. Poszczególne warunki, zapewniane przez różnego rodzaju wypożyczalnie, mogą się bardzo mocno różnić. Warto zdawać sobie sprawę z tego, jakie najczęściej warunki są wymagane przez wypożyczalnie. Każda wypożyczalnia ma swój własny regulamin, ale pewne ich warunki są w pewnych punktach niezwykle zbieżne.

Warunki wypożyczenia auta

korekta lakieruI tak wynajem samochodów osobowych w Gliwicach dla par jest możliwy tylko w przypadku, gdy osoba wypożyczająca samochód jest pełnoletnia. Wymagany wiek przez większość wypożyczalni to zazwyczaj 21 lat – ma to związek z faktem, że wypożyczalnie nie chcą wypożyczać samochodów zazwyczaj początkującym kierowcom. Część wypożyczalni w regulaminie posiada także zapis o maksymalnym wieku osoby wypożyczającej samochód. Zazwyczaj, taka górna granica wynosi 70 lat. Dodatkowo, zdecydowana większość wypożyczalni, wymaga również udokumentowanego faktu posiadania uprawnień do prowadzenia samochodu przez okres co najmniej roku. Istnieją co prawda wypożyczalnie, w których nie obowiązuje większość wymienionych wcześniej wymagań. W ich przypadku należy liczyć się jednak z możliwością wynajmu jedynie tańszych samochodów, lub też z koniecznością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które nie obowiązuje w innych wypożyczalniach. Za to zdecydowana większość wypożyczalni wymaga posiadania przez osobę wypożyczającą auto, aktywnej karty kredytowej. To właśnie na niej zostaną zabezpieczone środki na kaucję zwrotną, która ma za zadanie umożliwić firmę wypożyczającej pokryć ewentualne szkody, uczynione przez osobę wypożyczającą auto.

Kokpit samochoduKolejnym wymaganym dokumentem jest posiadanie co najmniej dwóch różnych dokumentów tożsamości – mogą być nimi dowód osobisty, prawo jazdy i paszport. W przypadku, gdy chce się wynająć auto inne niż osobowe, na przykład dostawczego vana, trzeba posiadać uprawnienie do posiadania i kierowania takim właśnie pojazdem. Wszystkie te wymogi są tymi podstawowymi, które powinna spełniać każda osoba, starająca się o wynajęcie auta. Dodatkowo, w przypadku udostępnienia wynajmowanego auta do kierowania innej osobie, trzeba o tym powiadomić właściwą wypożyczalnie. Również ta osoba powinna posiadać wszystkie wymienione uprawnienia. Od pewnego czasu usługa wypożyczenia auta wydaje się być zainteresowanych coraz większa liczba osób. Należy jednak pamiętać co tym, że, aby było to możliwe, trzeba spełnić kilka niezbędnych wymogów. Wymagania te muszą dotyczyć na przykład odpowiedniego wielu osoby ubiegającej się o wynajem, jak również posiadanych uprawnień do prowadzenia auta.

Ze szczegółami można zapoznać się na stronie www.yourcar.pl – zapraszamy po więcej!