Kaski motocyklowe nolan cenione przez zawodowych motocyklistów

nolan n86

Jak doskonale wiadomo, w każdej dziedzinie można mieć swojego idola. Tak jak gitarzysta może zachwycać się pięknymi solówkami Pink Floyd, tak motocyklista może zachwycać się niewyobrażalnie szybką i precyzyjną jazdą „Por Fuera” lub „VR46”. Co za tym idzie? Wiele osób uważa, że muszą upodobnić się do swoich idoli i w ten właśnie sposób wiele ludzi kupuje sprzęt, który reklamuje jego idol.

Godny uwagi sportowy kask nolan n86

nolan n86Tak na przykład Stoner używał tylko kaski motocyklowe nolan. Prezentował on różne modele na swojej głowie, jednak reklamował różne modele takie jak nolan n104 evo jako turystyczny oraz kask nolan n87, jako sportowy. W podobnym modelu do n86 ogólnie się ścigał. Co do butów to liczą się trzy firmy, jednak moim zdaniem i tak ta jedna spod znaku gwiazdy dominuje. Aplinestars smx 6 to jedne z częściej wykorzystywanych i w sporcie i w turystyce butów. Nie wiem, czy udało się komuś innemu stworzenie tak wszechstronnych butów. Nie mniej jednak buty też mogą być charakterystyczne dla danego sportowca. W ten oto sposób właśnie zrobił wspomniany wcześniej VR46, który miał buty w różnych kolorach na swoich nogach. Jeden przykładowo był niebieski a drugi zielony. Wszystko to po to, żeby o nim mówiono. Wiadomo jak to w sporcie jest. Nie ważne jak, ważne żeby mówili. Co prawda w kasku schuberth c3 pro nikt się nie ściga, jednak jest reklamowany również przez wiele osobowości motosportu. Co więcej kasków schuberth akurat używają częściej zawodnicy formuły pierwszej. Czemu? Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, co jednak nie zmienia faktu, że jest to również bardzo wysokiej klasy ubranie ochronne.

Co jest ważne, to jednak nie ma sensu kierować się tym, co reklamuje nasz idole, ani nawet nie tym, co ma na głowie, ponieważ często to są sprzęty robione całkiem na zamówienie, podawane z danym symbolem w celach marketingowych. Lepiej sugerować się testami i własnymi odczuciami – w końcu to my mamy w nim jeździć a nie ktoś inny. Więc nam musi być wygodnie i w sumie to tyle w tym temacie. Po prostu nie dajmy się zwariować.