Klasyka motoryzacji – Porsche 911

Porsche 911 to klasyka samochodów sportowych, jedno z najstarszych wciąż produkowanych aut w segmencie G na świecie. Wprowadzono je na rynek w 1963 r. i od tamtej pory jest nieustannie rozwijane.

Najbardziej charakterystyczne cechy modelu 911 pozostają bez zmian: siedzenia w układzie 2+2, napęd na tylną oś, silnik umieszczony poza tylną osią pojazdu. Do wyboru pozostają różne modele nadwozia: coupé, targa oraz kabriolet. Stylistyka Porsche 911 ulegała przez lata zmianom, jednak XXI wiek przyniósł większy powrót do korzeni niż drastyczne zmiany, których można było się spodziewać. Auto, zapowiadane jako następca modelu 356 rzeczywiście nim było, jako większe, mocniejsze i bardziej komfortowe.

Obecnie produkowana jest szósta generacja modelu. W 2012 r. auto zdobyło tytuł World Performance Car of the Year. Pojawiły się też edycje specjalne, np. 1963 egzemplarze specjalnej edycji Porsche 911 Carrera S z okazji pięćdziesięciolecia modelu. Innym powodem do edycji specjalnej stało się pięć milionów fanów Porsche.

 Porsche 911

Porsche 911

Porsche 911