Klasyka motoryzacji w jednym miejscu – Classic Moto Show

We wrześniu 2015 odbyła się w Krakowie czwarta część imprezy o nazwie Classic Moto Show. Do byłej stolicy Polski zjechali z całego kraju miłośnicy zabytkowych pojazdów oraz ich posiadacze, pojawiły się także stoiska firm motoryzacyjnych. Nie mogło zabraknąć również gadżetów, akcesoriów i wypożyczalni samochodów.

Krakowskie Muzeum Inżynierii Miejskiej w dniach 18-20 września po raz kolejny zostało gospodarzem imprezy. Wśród różnorodnych pojazdów można było zobaczyć zabytkowe jednoślady, pierwsze automobile, amerykańskie marzenia, polską klasykę, samochody z krajów demokracji ludowej czy auta, które wyróżnia jedynie poczciwość i niezawodność.

Miłośnicy motoryzacji mieli okazję obejrzeć m. in. wystawę Mercedesów i Porsche, w tym model należący niegdyś do Maryli Rodowicz czy egzemplarz z limitowanej serii. Nie mogło zabraknąć Fiata 125p, znanego z tego, że jego przebieg bez remontu silnika mógł sięgnąć nawet 280 tys. km, co najlepiej świadczyło o jego jakości. Ponieważ organizatorzy Classic Moto Show współpracują z organizatorami Polskiego Rajdu Historycznego, samochody z rajdu również brały udział w wystawie.

Zabawa, jak co roku, okazała się znakomitym sposobem na przybliżenie dawnych pojazdów starszym i młodszym gościom, pochwalenie się znakomicie utrzymanymi i odrestaurowanymi autami oraz dalszą promocję tego typu imprez.

ford mustang

porsche 911

ford mustang

fiat 125