Kufry motocyklowe – opis

kufry motocyklowe

Jazda na motocyklu jest szybka, dynamiczna, ekstremalna. Na dwóch kółkach często da się dojechać szybciej, niż samochodem, bo łatwiej jest wyprzedzać, jak również zaparkować, czy przecisnąć się na przewężeniach. Jednak jazda motorem ma swoje wady. W samochodzie mamy pojemny bagażnik, dzięki czemu możemy zapakować tam dużo rzeczy. W motocyklu tego nie ma.

Kufry motocyklowe – które warto wybrać?

kufry motocykloweCzy jednak można sobie jakoś poradzić? Z pewnością warto wybrać plastikowe kufry motocyklowe, sakwy, czy torby boczne. Jak one wyglądają? Do wyboru mamy różne modele. Można z łatwością dopasować sobie kufry do wielkości motocykla, jak i do zapotrzebowania. Najczęściej występują one w kolorze czarnym lub innym ciemnym kolorze, czasem posiadają one kolorowe (czerwone, niebieskie, szare) lamówki, zdobienia, zamki. Dzięki temu taka sakwa wygląda bardziej atrakcyjnie. Kufry motocyklowe są wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki temu dobrze chronią zawartość, nawet w razie wypadku. Torby materiałowe nie zapewniają tak dobrej ochrony, jednak łatwiej jest dopasować nasze rzeczy do nich. Plastiku nie da się w żaden sposób ruszyć, więc trzeba nakombinować, żeby wszystko tam zmieścić. Materiał jest bardziej elastyczny, dzięki czemu sakwy można wypchać po brzegi.

kufry motocykloweW dodatku materiałowe torby posiadają liczne kieszenie, dzięki czemu można rozdzielić rzeczy do siebie. Torby często są montowane z dwóch stron, to znaczy na zakończeniu motocykla po lewej i prawej. Kufry są montowane na środku. Kufry mogą być wykonane także z różnych tworzyw. Najdroższe są wykonane z aluminium. Posiadają dobre zabezpieczenia, są wodoodporne, a nawet przy wypadku nic z rzeczami się nie stanie, bo metal je ochroni. To jednak koszt nawet do kilku tysięcy złotych, więc wielu osób nie stać na takie ekstrawagancje. Kufer plastikowy czy materiałowy to koszt kilkuset złotych, choć mniejsze z nich można dostać już za 80-90 złotych. Zaletą kufra plastikowego jest to, że jest odporny na działanie wody, z drugiej strony sakwy materiałowe można wyprać, a dziury w nich można załatać. Jeśli pęknie plastik to nie zawsze da się go skleić. Co można przewozić w takich kufrach? W zasadzie wszystko. Znajdzie się tam miejsce na drugi kask, na zakupy, bagaże, czy jedzenie na drogę.

Warto tam umieścić apteczkę, dzięki czemu zapewniamy sobie bezpieczeństwo. Do bardziej pojemnych kufrów możemy spakować nawet rzeczy na krótką wycieczkę, czy zapasowe ubranie i buty, jeśli planujemy podróż po błotnistym terenie. Na pewno kufer lub sakwa jest przydatnym akcesorium motocyklowym.