Na co zwrócić uwagę wynajmując auto?

wynajem aut

Samochód jest niezbędnym środkiem transportu dla wielu osób, w tym pracowników, czy wczasowiczów. Zdarzają się jednak sytuacje, przez które kierowca pozbawiony jest swojego pojazdu. Może to być nieprzewidziana awaria lub pożyczenie auta znajomemu. Nie ma powodu do zmartwień, gdyż w Polsce funkcjonuje coraz więcej wypożyczalni samochodów, które chętnie pomogą przy wyborze tymczasowego środka transportu.

Tani wynajem aut

 wynajem aut Na co zwrócić uwagę przy wyborze wypożyczalni i czy jest to bezpieczne? Przeglądając oferty wynajmu samochodów, można natrafić na całkowicie rozbieżne cenniki. Różnią się również warunki umowy oraz przede wszystkim asortyment dostępnych pojazdów. Każdy indywidualnie wybiera auto, którym będzie chciał się poruszać. Jednak chcąc oszczędzić na wynajmie i zafundować sobie wyłącznie transport do pracy, warto wybrać najtańsze warianty. W przypadku wyjazdów na wakacje, interesujące będą przede wszystkim pojemne pojazdy. W obu przypadkach dobowa cena wynajmu może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Przykładem takiej oferty jest niedrogi wynajem aut w Łodzi. Firma oferuje minimum formalności i zarówno krótkie, jak i długie okresy wynajmu w przystępnych cenach. Wiele wypożyczalni oczekuje od swoich klientów ukończonego 21 roku życia. Są jednak oferty, w których ten wymóg jest znoszony, lecz często wiąże się to z dodatkowymi kosztami wynajmu.

 wynajem aut Warunki różnią się też w przypadku kaucji. Niektóre firmy wymagają od wynajmującego wpłacenia kaucji od kilkuset do kilku tysięcy złotych, która pokryje ewentualne szkody powstałe w wyniku eksploatacji. Jeżeli zwrócony samochód pozostanie w nienaruszonych stanie, kaucja jest zwracana. Dużo osób nie jest w stanie pozwolić sobie na jednorazową wpłatę tylu pieniędzy, dlatego niektóre wypożyczalnie nie wymagają kaucji, a jedynie wypełnienia dodatkowych formalności. Pojazdy wynajmowane przez klientów są z reguły utrzymane w jak najlepszym stanie i choć są używane, nie widać po nich znaków eksploatacji. Użytkownik pojazdu może czuć się bezpiecznie w wypożyczonym pojeździe, gdyż ten jest zazwyczaj ubezpieczony oraz posiada sprawny przegląd techniczny.

Podczas wypożyczania samochodu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na formalności, w tym ważne ubezpieczenie oraz przegląd, możliwość prowadzenia auta przez osobę poniżej 21 roku życia, a także sposób rozliczania się. Zawsze przed odebraniem pojazdu należy dokładnie go obejrzeć i zanotować ewentualne uszkodzenia mechaniczne pojazdu. Może to być istotne, kiedy kierujący będzie oddawał auto.