Najlepsze podnośniki pneumatyczne i montażownice ciężarowe

W każdym serwisie samochodowym muszą znajdować się odpowiednie urządzenia. Nie może być tak, że zabraknie jakichś ważnych maszyn, bo wówczas profesjonalna obsługa klienta zwyczajnie nie będzie możliwa.

Podnośniki pneumatyczne i inne

Jpodnośnik pneumatycznyest zaś bardzo istotne, aby mechanik dbał o to, aby po drogach poruszały się w pełni sprawne i bezpieczne samochody. Co zatem powinno być dostępne w serwisie samochodowym? Nie sposób oczywiście wymienić wszystkich potrzebnych urządzeń warsztatowych. Warto skupić się jednak na tych największych maszynach, które ułatwiają pracę i powinny być w każdym serwisie samochodowym. Na pewno są wśród nich montażownice ciężarowe. Są one niezbędne zwłaszcza wtedy, kiedy mówimy o dużym warsztacie, który obsługuje także duże samochody. Mogą to być auta ciężarowe, dostawcze i inne, które ważą więcej niż przeciętny samochód osobowy. Na pewno potrzebne będą też wyważarki do opon. Zarówno montażownice ciężarowe, jak i wspomniane wyważarki, posiadają specjalne oprogramowanie, dzięki któremu praca staje się bardziej skuteczna i wymaga też mniej wysiłku od człowieka. Inna sprawa, to ułatwienie sobie pracy, którą trzeba wykonać pod samochodem. Można go wówczas po prostu wznieść na stosowną wysokość, a to ułatwiają podnośniki kolumnowe. Dzięki nim można nieraz dźwigać nawet kilkunastotonowe TIR-y. Oczywiście, wszystko zależy od udźwigu konkretnego urządzenia, więc nim się zastosuje dany model do konkretnego celu, trzeba się zapoznać z jego parametrami i możliwościami. Jedne będą miały mniejszy udźwig, inne większy. Będą też w stanie podnieść samochód na różne wysokości. Są też najlepsze podnośniki pneumatyczne, które także używa się do podnoszenia aut. Raczej przeznaczone są one jednak do tych mniejszych. Są też modele przeznaczone do cięższych aut, ale raczej nazywane są one wtedy hydrauliczno-pneumatycznymi i już wyglądają nieco inaczej niż typowe podnośniki pneumatyczne. Do dużych i małych samochodów stosowane są także podnośniki kolumnowe. Mogą mieć postać dwukolumnową, czterokolumnową, a nawet jednokolumnową. Wszystko zazwyczaj zależy od gabarytów danego pojazdu. Poza tym podnośniki dwukolumnowe i czterokolumnowe są bardziej stabilne od tych jednokolumnowych. Na pewno warto także wspomnieć, że w warsztacie powinny być urządzenia do geometrii kół. Powinna być ona nienaganna, gdyż inaczej kierowca może być nawet sprawcą wypadku. Koła muszą być ustawione w taki sposób, aby same nie skręcały w odmiennych kierunkach niż powinny.

Wyposażenie serwisu samochodowego stanowi bardzo ważną kwestię, od której zależy jego fachowość. Warto więc się nad tym pochylić dokładniej.