Najtańszy sposób na szybkie wysyłki krajowe

Jeep

Idea portalu dla kurierów z przypadku narodziła się w Norwegii. W tym kraju powstał pierwszy serwis, Nimber, na którym osoba pragnąca wysłać gdzieś paczkę może dostarczyć ją z pomocą kierowcy, który i tak jedzie w tamtą stronę. Opłata za dostarczenie paczki pozwala na zwrócenie części kosztów podróży, a w niektórych przypadkach nawet na zarobienie na trasie, jeśli zabierze się wystarczająco dużo przesyłek.

wysyłka paczkiNorweska idea sprawdziła się w praktyce i znalazła swoich naśladowców w innych krajach. W Polsce to BlaBlaCar dla paczek, PickPack czy JadeZabiore. Kilka, kilkanaście złotych za wysyłkę jest opłacalne dla obu stron: nadawca wie, że jego paczka dotrze szybko do adresata, a kierowca mniej wyda na podróż.

Podobne rozwiązania to ciekawa alternatywna dla zwykłych firm kurierskich, jednak niepodważalną zaletą tych drugich jest fakt, że kurierowi zawsze musi być po drodze, by odebrać paczkę i dostarczyć ją odbiorcy. W przypadku zwykłych kierowców może być trudno znaleźć kogoś jadącego do mniejszych miejscowości lub na sam koniec dużego miasta.

Podobną rolę jak kurierzy-amatorzy, ale na trasach międzynarodowych, pełnią busy. Wiele firm przewozowych oferuje zabranie np. przesyłki do Anglii czy Niemiec i dostarczenie jej pod wskazany adres. Ceny bywają naprawdę konkurencyjne w stosunku do tych ustalanych przez firmy kurierskie.tania przesyłka

Portale dla amatorskich kurierów nieustannie się rozwijają, wprowadzają zabezpieczenia płatności i planują ubezpieczenia przesyłek, dlatego wraz z upływem czasu stają się coraz lepszą alternatywą dla innych metod przesłania paczki.