Naprawa samochodu

Blacharstwo lakiernictwo

Każdy z posiadaczy samochodów wie co to jest awaria tłumika. Tłumiki to niestety jest element który psuje się bardzo często, ponieważ nasze polskie drogi temu sprzyjają. Każdy kierowca wie, że nasze drogi są nie równe.

Gdzie i jak naprawić samochód?

Blacharstwo lakiernictwoKażdy wstrząs czy uderzenie prowadzi do tego, że tłumiki są bardzo uszkodzone. Jednak tłumik można naprawić samemu ponieważ, firma świadcząca usługi blacharstwo lakiernictwo, czyli po prostu mechanik, chcąc zarobić będzie nam proponował wymianę całego układu wydechowego. Jeśli nie jest to potrzebne to możemy wymienić sami dany element lub go naprawić. Jednak musimy wiedzieć co będziemy robić ponieważ nie wszystko można naprawić lecz trzeba wymienić. Co w takim razie możemy wymienić? Na przykład naprawić możemy zaczepy trzymające tłumiki i haki holownicze warszawa. Jednak gdy coś jakiś element jest przerdzewiały na wylot to musimy wymienić takki element ponieważ łatanie go nie ma sensu i jest zabiegiem chwilowym. Nie możemy również spawać z racji tego że elementy są pokryte warstwą ochronną, która chroni przed rdzą a jak wiadomo tego nie chcemy stracić. Bo jeżeli to się zepsuje to mamy problem. Pamiętajmy jednak że naprawiając a nawet wymieniając części samemu możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy ponieważ dosztukować dany element nie jest problem . Koszt takiej wymiany to około 50 złotych, a przy większych i bardzie skomplikowanych naprawach to do dwustu złotych będzie nas to kosztowało. Ale to jest maksymalny koszt.

Gdy przy wymianie tłumika będziemy płacić o wiele więcej ponieważ będziemy musieli zapłacić za materiał oraz za robociznę. Dlatego warto wymieniać samemu.