Osoby zajmujące się importem samochodów

import samochodu z usa

Jeszcze jakiś czas temu samochody pochodzące z zagranicy oferowali przede wszystkim zawodowi handlarze sprowadzający je po kosztach, by jak najwięcej zarobić. Dotyczyło to również komisów masowo importujących pojazdy, które jeszcze przed granicą miały redukowany przebieg. Nie było więc wiarygodnych osób, od których można by zakupić auto w dobrym stanie mechanicznym, jak i wizualnym.

Import aut w dobrym stanie

import samochodu z usa	Dopiero od niedawna, kiedy formalności są zdecydowanie łatwiejsze do rozliczenia powstały punkty zajmujące się profesjonalnym importem samochodów. Pośrednicy zajmujący się zawodowo sprowadzaniem aut przede wszystkim z Ameryki oferują jasne warunki oraz korzystne ceny. Jest to lepszą alternatywą niż zakup importowanego już pojazdu, którego wcześniejszej historii niestety nie znamy. Profesjonalny import samochodów z usa to gwarancja zgodności w dokumentach oraz dobrego stanu pojazdów. To osoba zainteresowana, decydująca się na skorzystanie z usług sprowadzenia samochodu wybiera aukcję, która ją interesuje. Dopiero po otrzymaniu konkretnych wytycznych pośrednicy wysyłają swoich pracowników, by obejrzeli pojazd, sprawdzili zgodność z tym, co znajdowało się w ofercie oraz zorganizowali cały transport.

import samochodu z usa	Klient tak naprawdę musiał tylko dokonać zapłaty oraz rozliczyć się później z urzędem skarbowym, jednak wszystkie pozostałe formalności leżały po stronie pośrednika. Dbał on o to, by kupujący miał możliwość legalnej rejestracji auta w kraju, jak i również o bezpieczny i tani transport niemal pod dom. Samochody z USA są często w zdecydowanie lepszym stanie oraz cenie, co jest zależne od aktualnego kursu dolara. Nie zmienia to jednak faktu, że amerykanie mogą sobie pozwolić na częstsze zmiany samochodów luksusowych, przez co trafiają one do naszego kraju. Poza ich stanem duże znaczenie ma również wyposażenie, w większości modeli zdecydowanie lepsze niż te wypuszczane na rynek europejski. Dlatego pośrednik jest osobą wiarygodną, która oferuje samochód dokładnie taki, jaki został przedstawiony przez klienta. Kiedy doszłoby do jakichś komplikacji, czy uszkodzeń w trakcie transportu oczywiście pełną odpowiedzialność ponosi pośrednik.

To do jego zadań należy zabezpieczenie pojazdu oraz sprawdzenie wszelkich formalności w urzędach jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie. Stan zawsze musi być zgodny z zapisem w ogłoszeniu, zwłaszcza dotyczy to samochodów uszkodzonych, które mogą posiadać ukryte wady niewidoczne na pierwszy rzut oka. Bezpieczniejsze jest korzystanie z usług pośrednika niż samodzielnie dokonywanie zakupu.