Oszustwo właściciela busów do Belgii

Na jeden z Pomorskich komisariatów zgłosiło się kilka osób oszukanych przez jedną z firm zajmującą się przewozem osób do pracy w Niemczech oraz Belgii. Jak zeznali wszyscy poszkodowani, zamówili oni kurs u przewoźnika, który miał zostać zrealizowany w sobotę, jednakże o wyznaczonej godzinie i w umówionym miejscu bus się nie pojawił.

Uważaj na busy z Belgii do Polski

Volkswagen TransporterJak udało się ustalić policji, firma kontaktowała się ze swoimi klientami wyłącznie e-mailowo oraz wynajmowała busy do Niemiec, a także busy z Belgii do Polski oraz busy z Niemiec do Polski. Klienci już w trakcie rezerwacji byli zmuszeni do zapłaty ponad pięćdziesięciu procent wartości całego przejazdu, jednakże to często stosowana metoda zabezpieczania się przewoźników przez ewentualną rezygnacją klientów z przewozu. Jak przyznają pracownicy, W sumie oszukanych zostało dwanaście osób a właściwie tyle zgłosiło się na policję – łączna kwota na którą zostali oszukani to około czterech tysięcy złotych a dochodzą do tego jeszcze kary finansowe, które niektóre z osób będą musiały zapłacić za niestawienie się w pracy oraz straty jakie ponieśli inni za nieprzepracowane dni. Póki co policja stara się namierzyć oszustów – wszelkie ślady działalności z internetu zginęły a adresy e-mailowe oraz numery telefonów nie odpowiadają.

Jak zapewniają oszukane osoby, do pracy za granicę jeżdżą od wielu lat i wielokrotnie korzystali z usług przedsiębiorstw świadczących tego typu usługi ale takiej sytuacji jeszcze nigdy nie mieli. Pomorska policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które też zostały oszukane w ten sposób.