Po co nakłada się powłoki ceramiczne?

powłoki ceramiczne

Regularne dbanie o dobry stan wizualny samochodu zajmuje sporo czasu. Mycie, polerowanie i woskowanie co prawda sprawiają, że lakier się ładnie błyszczy, a karoseria jest zabezpieczona przed uszkodzeniami, nie mniej jednak trzeba je często powtarzać. Z czasem warstwa wosku znika, auto się brudzi, a lakier już się nie błyszczy, jak po polerce.

Wytrzymałe powłoki ceramiczne

powłoki ceramiczne Czy można sprawić, by auto na dłużej wyglądało atrakcyjnie? Rozwiązaniem mogą być sprawdzone powłoki ceramiczne w Gdańsku. Są one lepszą wersją starych powłok kwarcowych, są trwalsze i bardziej wytrzymałe. Dobrze nałożona powłoka ceramiczna może utrzymywać się na powierzchni auta nawet pięć lat. w tym czasie zabiegi pielęgnacyjne dotyczące samochodu można zmniejszyć do minimum, czyli do obmywania auta z codziennych zanieczyszczeń. Nie trzeba polerować, woskować, czy inwestować w inne usługi. Koszt nałożenia powłoki ceramicznej nie jest niski – to od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych (zależnie od wielkości auta i wybranej powłoki), jednak to koszt jaki się zwróci. Powłoki kwarcowe trzeba było odnawiać co roku, a woskowanie przeprowadzało się często po każdym myciu czyli nawet częściej niż raz w miesiącu. Powłoki ceramiczne pozwalają zatem na sporą oszczędność czasu w zakresie dbania o auto.

powłoki ceramiczne Druga kwestia to zabezpieczenie lakieru. Jest on stale podatny na różnego typu uszkodzenia. Promieniowanie UV sprawia, że lakier blaknie i matowieje. Pod wpływem wody tworzą się nieestetyczne zacieki. Sól drogowa przyczynia się do szybszego korodowania auta. Powłoki ceramiczne temu zapobiegną. Dzięki nim lakier będzie miał pogłębiony kolor i blask, woda będzie po nim szybciej spływać, a zabrudzenia nie będą się go trzymać. Dodatkowo powłoka ceramiczna tworzy niewidoczną warstwę na lakierze, więc nie zmieni jego koloru, ani też nie będzie sztucznie wyglądać. Powłoka zatrzyma także silnie oddziałujące zabrudzenia – sól drogowa nie będzie się wżerać w metalową karoserię, a ptasie odchody o kwaśnym odczynie nie rozpuszczą lakieru. Oczywiście dobrze jest regularnie usuwać wszelkie zabrudzenia z samochodu, jednak mając karoserię zabezpieczoną ceramiczną powłoką nie trzeba się martwić o to że jeśli nie zrobimy tego jak najszybciej to lakier się zniszczy.

Kończąc rozważania, powłoki ceramiczne skutecznie zabezpieczają lakier samochodowy. Sprawiają, że jest on odporny na blaknięcie, karoserię łatwiej jest umyć, jest ona odporna na rdzewienie. W dodatku powłoka nadaje głębokiego koloru i blasku, więc samochód będzie wyglądał jakby wyjechał prosto z salonu.