Przygotowanie do przeprowadzki

przeprowadzki

Przeprowadzka zawsze wiąże się ze stresem i nerwami. Trzeba wszystko zaplanować w najdrobniejszych szczegółach, zadbać o transport, mieć przygotowany na ten cel pieniądze i tak dalej. Zwykle wydarzy się przynajmniej jedna niespodziewana sytuacja, ktoś czegoś zapomni, coś pójdzie nie po naszej myśli, co dodatkowo potęguje stres.

Jak sprawić, by przeprowadzka stała się jak najbardziej spokojna i bezproblemowa?

przeprowadzka Grunt to odpowiednie przygotowanie. Przynajmniej tydzień przed zaplanowaną datą powinniśmy zabrać się za oglądanie i segregowanie rzeczy. Im jest ich więcej, tym szybciej powinniśmy wszystko ogarnąć. Warto zrobić generalny przegląd tego co się ma, szczególnie rzeczy ze strychu, piwnicy, czy garażu, czyli tych odkładanych na zasadzie ,,może kiedyś się przyda”. Rzeczy które chcemy sobie zostawić pakujemy, do toreb czy kartonów, rzeczy nienadające się do użytku wylądują na śmietniku, natomiast te których nie używamy, ale mogą się komuś przydać najlepiej wystawić na sprzedaż. Dlatego właśnie warto zrobić przegląd rzeczy wcześniej – wtedy jest szansa, że przynajmniej część rzeczy uda się nam sprzedać, w związku z tym będziemy mieli mniej do przewożenia, a przy okazji zarobimy i opłata za usługi przeprowadzki na terenie Warszawy wyjdzie nam na zero.

przeprowadzki Możemy też odkryć zapomniane skarby czy rzeczy które chcieliśmy kupić, bo sądziliśmy ze ich nie mamy, a one leżały gdzieś zakurzone na strychu. Kiedy już posegregowaliśmy rzeczy względem przydatności to trzeba je segregować pokojami. Wtedy wiadomo które kartony gdzie zanosić. Jak się do jednego właduje poduszki, czajniki i kosmetyki to potem trzeba to wszystko rozdzielać i przenosić z pokoju do pokoju. Do jednego pojemnika nie można jednak wkładać zbyt wiele. Wtedy całość będzie zbyt ciężką i trudno będzie ją przenosić. Zawsze dobrze jest włożyć coś cięższego na spód i coś lżejszego na górę. Na przykład jak przenosimy rzeczy łazienkowe to na spód dać pojemniki czy butle z proszkiem a na wierzch ręczniki. Każdy karton trzeba dokładnie zamknąć, zakleić, obwiązać folią stretch, czy stosować inne zabezpieczenie, tak by nie otworzył się on w tracie przenoszenia i transportu.

Podsumowując, planując przeprowadzkę trzeba zabrać się za sprzątanie i przegląd rzeczy o wiele szybciej. Wtedy ma się sporo czasu na segregację rzeczy, ich sprzedaż, czy pakowanie do kartonów. Warto też mieć przy sobie zapas taśm i folii, jak również opakowań w różnych rozmiarach, tak by wszystko dało się rozsądnie popakować, by nie uszkodziło się w aucie.