Przywrócenie reflektorom dawnego blasku

polerowanie reflektora

Każdy z nas dobrze wie o tym, że na całość duży wpływ mają szczegóły – jeżeli więc chcemy, aby nasz samochód prezentował się wyjątkowo, oprócz polerowania karoserii i zabezpieczania lakieru, nie powinniśmy pominąć także tych mniejszych elementów – na przykład reflektorów.

Polerowanie lakieru na reflektorach w salonie

polerowanie reflektorówKlosze, pod którymi ukryte są lampy, z czasem matowieją lub nawet żółkną. Jeżeli reflektor został wykonane na przykład z poliwęglanu, wówczas nawet piasek czy pył drogowy może wpływać negatywnie na jego wygląd, powodując utratę przejrzystości. Podobne działanie ma promieniowanie UV. Polerowanie reflektorów w Gliwicach pozwala im przywrócić dawny wygląd. Wykorzystanie odpowiednich technik umożliwia zarówno wygładzenie kloszy i pozbycie się rys, jak i zlikwidowanie zażółceń, zabrudzeń oraz zmatowienia. Do prac wykorzystuje się specjalne pasty do reflektorów, papier ścierny, ściereczki oraz preparat konserwujący, którego używa się w końcowym etapie. Na samym początku należy przeszlifować reflektor papierem ściernym – następnie po prostu polerujemy klosz pastą. Tak dzieje się w przypadku, gdy reflektor nie był wcześniej lakierowany. Jeżeli jednak na jego powierzchni znajduje się powłoka lakieru, musimy przyłożyć się bardziej do szlifowanie, wykorzystując papier ścierny o różnej gradacji – może to potrwać nawet 2 godziny!

polerowanie lakieruDopiero po pozbyciu się warstwy lakieru możemy wypolerować reflektor oraz pokryć go warstwą zabezpieczającą. Niektóre modele aut są tak zbudowane, że reflektory można w prosty sposób wymontować – jeżeli jest to możliwe w naszym przypadku, warto to zrobić. Wówczas praca nad reflektorami będzie z pewnością przebiegała szybciej. Polerowanie reflektorów to tylko jedna z usług proponowanych przez firmy zajmujące się autokosmetyką. Pamiętajmy też o tym, aby zadbać o wnętrze samochodu – jeżeli po pozbyciu się luźnych zanieczyszczeń, tapicerka nadal wygląda nieświeżo, powinniśmy pomyśleć o jej profesjonalnym wyczyszczeniu. Najlepszym wyborem jest wykorzystanie metody ekstrakcyjnej, która pozwala na “wyssanie” brudu z materiału. Proces ten przebiega w dwóch raptem etapach – po pierwsze należy rozprowadzić specjalny preparat po powierzchni i wetrzeć go w materiał (najlepiej jeśli odbywa się to maszynowo – wówczas będziemy mieć pewność, że detergent dotarł na odpowiednią głębokość).

Po chwili można już zastosować płukanie ekstrakcyjne, czyli odsysanie detergentu, który wchłonął w siebie zanieczyszczenia. W ten szybki sposób zyskujemy naprawdę czyste wnętrze – metoda ta może być stosowana do czyszczenia foteli, jak i boczków i podsufitek oraz komory bagażnika.