Różne rodzaje myjni

myjnie bezdotykowe

Mycie samochodu to nie tylko kwestia estetyki, choć za taką często jest uznawane. Oczywiście, zadbane auto wygląda o wiele lepiej niż zabrudzone. Lakier lśni, a samochód wygląda na nowszy. Jednak ważne są także kwestie praktyczne. Szczególnie po zimie auto powinno być dokładnie umyte, ze względu na sól drogową używaną do odśnieżania ulic.

Myjnie bezdotykowe dobre dla auta

myjnie bezdotykoweOsiada ona na metalowych elementach auta i może doprowadzić do korozji. To osłabia elementy konstrukcyjne auta. Także piasek i błoto może uszkodzić lakier samochodu, a w rysach łatwiej tworzy się rdza. Dlatego też ważne jest by przynajmniej kilka razy do roku udać się na myjkę samochodową. Do wyboru jest kilka opcji. Najłatwiej jest znaleźć myjnię automatyczną, jest ona praktycznie przy każdej stacji benzynowej. Wystarczy do niej wjechać a obsługa po pobraniu opłaty włączy odpowiedni program myjący. Wykorzystuje się tu duże szczotki, profesjonalnej środki czyszczące, można woskować auto, a na końcu jest ono suszone. To wygodna opcja, bo w kilka chwil auto jest umyte i nawet w zimie nic mu się nie stanie, bo będzie wysuszone. Jednak szczotki są ostre, więc mogą delikatnie rysować lakier. Po jednym myciu nie będzie widać zmiany, ale przy częstszym myciu rysy mogą się powiększać, a lakier straci swój blask.

myjnie bezdotykoweInnym rozwiązaniem są dobre myjnie bezdotykowe – producent których również zapewnia różne rozwiązania. Myjnia bezdotykowa polega na tym, że auto jest myte wodą i pianą pod ciśnieniem. Jak sama nazwa wskazuje – to klient obsługuje myjkę. Jest to zatem mniej wygodna opcja niż myjnia automatyczna, szczególnie że łatwo jest się ochlapać i nie zawsze uda się całość dokładnie doczyścić w trakcie sekcji myjących. Jednak dla samochodu takie mycie jest lepsze, ponieważ nie używa się tu żadnych szczotek u myjek. To także tania opcja. Trzecia opcja to myjnia ręczna. Tutaj fachowcy od wyglądu samochodu zajmą się pojazdem. Można mieć pewność, że auto będzie dokładnie wyczyszczone z zewnątrz, a można przy okazji zamówić także czyszczenie wnętrza auta. Tu można wyróżnić czyszczenie deski rozdzielczej, odkurzanie, pranie tapicerki, mycie dywaników. Takie kompleksowe czyszczenie będzie droższe niż opcja samoobsługowa, czy automatyczna. Jednak będzie także dokładniejsza.

Podsumowując, myjnia automatyczna to nie najlepsze rozwiązanie, chyba że jednorazowo. Myjnia samoobsługowa zawsze się sprawdzi i tanio doprowadzi nasze auto do pożądanego stanu wizualnego. Natomiast mycie ręczne jest najlepsze, kiedy zależy nam na całościowym wyczyszczeniu pojazdu.