Rynek chemii do mycia samochodów

chemia do mycia samochodów

Rynek chemii do mycia samochodów jest niezwykle rozbudowany. Nie powinno to dziwić – obecnie posiadanie własnego auta nie jest luksusem, a wręcz standardem. Często w jednej rodzinie znajdują się dwa, a nawet trzy samochody. Poruszamy się nimi codziennie do pracy, na zakupy, jeździmy nimi na wakacje w odległe miejsca kraju i za granicą.

Chemia z bezpiecznym składem

chemia do mycia samochodówTa eksploatacja samochodów osobowych przekłada się jednak na fakt, iż właściciele aut muszą poświęcać uwagę na pielęgnację pojazdu. Nikt nie chce przecież poruszać się brudnym autem, które już z daleka prezentuje się naprawdę źle. Dlatego właśnie na rynku chemii samochodowej mamy szeroki wybór różnego rodzaju produktów do pielęgnacji aut. Jakie znajdziemy tam preparaty? Przeróżne, jednakże nie zawsze wysokiej jakości. Niektóre produkty zawierają bowiem kwasy czy rozpuszczalniki węglowodorowe, a wówczas nie są one uznawane za bezpieczne preparaty, ponieważ mogą negatywnie wpłynąć na stan powierzchni, na której są stosowane (być może nie będzie to widoczne od razu, jednakże właściwości techniczne takiej powierzchni zostaną zdecydowanie osłabione). Dlatego zwracajmy uwagę przede wszystkim na to, aby chemia do mycia samochodu była bezpieczna pod względem składu.

chemia do mycia samochodówZatem wybierajmy produkty delikatne, niezawierające agresywnych substancji chemicznych. W ofertach producentów znajdziemy między innymi środki do delikatnego czyszczenia plastiku, elementów gumowych, jak i skóry syntetycznej oraz naturalnej. Dzięki temu mogą być stosowane do czyszczenia wielu różnych części w samochodzie, zarówno tapicerki, jak i lusterek i tak dalej. Sprawdzą się w myciu podłokietników, deski rozdzielczej, pokrowców siedzisk. Zaletą tego preparatu jest to, że potrafi on wiązać mikrocząsteczki pyłu, dzięki czemu możemy z powodzeniem pozbyć się całego kurzu. Równocześnie taki preparat pozwala na opóźnienie procesu starzenia powierzchni, ponieważ chroni ją przed promieniowaniem UV. A w wyniku intensywnego nasłonecznienia wiele materiałów może ulegać blaknięciu, jak też pękaniu. Dlatego ich ochrona przed promieniowaniem słonecznym jest bardzo ważna i wpływa na ich żywotność. Oczywiście to nie jedyny produkt dostępny w ofercie producentów chemii do mycia aut, znajdziemy tam również preparaty do pielęgnacji opon – są one wodoodpornymi środkami nabłyszczającymi, dzięki czemu opony mogą znowu wyglądać jak nowe.

Takie preparaty są niezwykle wydajne, według producentów 250 ml pozwala na konserwację 80 opon, a więc jest to bardzo dobry wynik. Jak widać, z pewnością na rynku chemii samochodowej znajdziemy produkty, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania.