Samodzielny montaż kamery cofania

kamera cofania bezprzewodowa

Nowoczesne samochody są projektowane z myślą o komforcie jazdy, który zależy nie tylko od wielkości samochodów, ale również wyposażenia je w dodatkowe systemy. Jednym z nich jest montaż kamerek cofania, które niestety pojawiają się tylko w najwyższej klasy markach. Popularne SUV-y, który mają więc pełnić funkcję rodzinnego samochodu często stanowią, gdy trzeba zaparkować w ciasnych miejscach.

Kamera ułatwiająca parkowanie

kamera cofania bezprzewodowaW tym celu producenci wprowadzili na rynek kamerki cofania, które można samodzielnie podłączyć do komputera pokładowego, bądź osobnego urządzenia znajdującego się w zestawie. Poruszając się często po mieście dużym samochodem niejednokrotnie napotykamy problem ze znalezieniem miejsca parkingowego, czy wymanewrowaniem gdy ktoś nas zastawi. W takich sytuacjach przydatne są dodatkowe systemy, w które można niewielkim kosztem zaopatrzyć swój pojazd. W wielu sklepach internetowych można znaleźć kamery cofania przewodowe oraz bezprzewodowe, jednak jeśli podejmujemy się samodzielniej instalacji lepiej wybrać drugą opcję. Mała kamera cofania bezprzewodowa precyzyjnie pokaże jaka odległość dzieli nas od drugiego samochodu, co pozwoli nam zaparkować nawet w najtrudniejszych miejscach. Ceny takich zestawów zależą od zaawansowania nagrania, wielkości ekranu oraz sposobu przesyłania danych. Warto jednak przed zakupem zastanowić się dokładnie w którym miejscu chcemy ją zamontować, aby dawała nam najlepszy obraz.

kamera cofania bezprzewodowaKamerki bezprzewodowe dają najprostszą możliwość montażu, ponieważ kamerkę umieszczamy z tyłu pojazdu, a wewnątrz montujemy ekran i łączymy je za pomocą bluetooth. Wiele egzemplarzy można podłączyć do radia, jeśli jest tej samej marki, bądź przymocować do deski rozdzielczej w postaci ekranu. Najczęściej jednak zdarza się, że widok z ekranu pojawia się na lusterku wstecznym. Należy również pamiętać, aby nie narażać kamerek na zbyt niskie i wysokie temperatury. Wszelkie spotkanie z wodą, bądź nawet ich dotknięcie może wpływać na jakość wyświetlanego nagrania. Dlatego warto stosować się do wszystkich wytycznych i pamiętać o tym, że kamerka cofania wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zamontowanie kamerki cofania daje wiele korzyści, bez względu na to jaki egzemplarz ostatecznie wybierzemy. Jeśli planujemy jednak samodzielny montaż zdecydowanie lepiej nada się do tego kamerka bezprzewodowa, która wysyła dane z kamerki do odbiornika i wyświetla je na ekranie w czasie rzeczywistym.

Miejsce, w którym znajdzie się kamerka powinna pokazywać jak najszerszy zakres obrazu, by dokładnie zobaczyć teren za naszym samochodem. Dlatego możemy zdecydować się na kamerki o różnym zakresie pokazywania przestrzeni.