Skupy samochodów – jak kupować części używane?

skup samochodów uszkodzonych

Firmy zajmujące się skupem aut niezdatnych do ruchu w większości przypadków w swojej ofercie mają najróżniejsze części używane. Są one pozyskiwane z odkupionych pojazdów wszystkich marek, przez co klienci są w stanie w łatwy i przede wszystkim tani sposób zaopatrzyć się w brakujące elementy samochodu, bez konieczności zamawiania oryginalnych modułów.

Skup aut różnych marek

skup samochodów uszkodzonychNiemniej jednak wielu kierowców ma wątpliwości związane z awaryjnością zakupionych komponentów, gdyż jakby nie patrzeć, pochodzą one z uszkodzonych aut. Czy jest się czego obawiać? Skupy aut nie mogłyby sobie pozwolić na sprzedaż wadliwych komponentów, gdyż nie tylko straciłyby klientów, ale również mogłyby mieć problemy z prawem. Choć części sprzedawane na szrotach bądź skupach samochodów nie są fabrycznie nowe, tak większość z nich jest sortowana na te bardziej i znacznie mniej zużyte, a tym samym ich cena proporcjonalnie się zmniejsza. Zazwyczaj na szrotach można zakupić części, których w sklepach motoryzacyjnych nie można otrzymać lub ich zakup jest nieopłacalny – są to, chociażby fotele samochodowe. Udając się do firm, skupujących pojazdy i sprzedających części, warto zapoznać się ze sposobami oceny jakości i dopasowania poszczególnych podzespołów.

skup samochodów uszkodzonychDo najczęściej kupowanych na szrotach komponentów należą alternatory, rozruszniki oraz różnego rodzaju osprzęt elektryczny. Z ich prawidłowym dopasowaniem nie powinno być problemu, wystarczy porównać numery seryjne z wcześniej zamontowanymi w pojeździe częściami. Inaczej to wygląda w przypadku zakupu alufelg. Zanim się je zamontuje, powinny zostać sprawdzone na wyważarce. Odradza się zakup popękanych lub uszkodzonych felg. Na skupach samochodów można znaleźć również szyby i lusterka. O ile szyb czołowych raczej nie kupuje się na szrotach, tak boczne będą świetnym, niedrogim rozwiązaniem. Doskonałej jakości komponenty oferuje dobry skup samochodów uszkodzonych w Poznaniu, który w swoim asortymencie posiada różnego rodzaju części od praktycznie każdej marki w przystępnych cenach. Kupując części samochodowe na szrotach, warto zwrócić uwagę, czy firma oferuje gwarancję na moduły mechaniczne i osprzęt elektryczny.

Nawet kilka dni okresu próbnego pozwoli na swobodny montaż i przetestowanie zakupionych części, a w razie ewentualnych awarii, będzie można je oddać. Przed zakupem warto zwrócić uwagę, czy części nie pochodzą z angielskich samochodów. Niektóre elementy wyposażenia auta, takie jak fotele, lusterka lub reflektory, mimo iż wyglądają podobnie, nie będą odpowiednie.