Sprawne montowanie opon samochodowych

montażownica do opon

Zakłady wulkanizacyjne, aby móc świadczy usługi najwyższej jakości potrzebują specjalistycznego sprzętu z różnych kategorii. Do ich zadań zalicza się nie tylko wymiana ogumienia, czy całych kół przed konkretnym sezonem, ale również pełne wyważenie, prostowanie felg, czy wiele innych zadań wymagających precyzji.

Montażownica do warsztatu

montażownica do oponAby więc móc zająć się kołami i oponami każdego typu niezbędne są maszyny warsztatowe najwyższej jakości, dopasowane do konkretnych potrzeb wulkanizacji. Dlatego decydując się na otwarcie własnego biznesu najpierw trzeba dobrze sprecyzować czym się będziemy zajmować. Nie ulega wątpliwości, że na zakłady wulkanizacyjne cały czas jest zapotrzebowanie. Dotyczy to zwłaszcza przejścia między sezonami, kiedy niezbędna jest wymiana kół, czy opon. Wtedy każdy kierowca wybiera się do warsztatu świadczącego tego typu usługi oczekując jak najszybszej i solidnej realizacji. Aby móc sprawnie wymontować całe koła z samochodu potrzebny jest podnośnik, najlepiej profesjonalny, który uniesie cały samochód. Dzięki niemu oszczędza się czas na przepompowywanie lewarka i ściąganie kół pojedynczo. Dopiero kiedy wszystkie koła są już u wulkanizatora wykorzystywana jest warsztatowa montażownica do opon.

montażownica do oponSłuży ona do zdjęcia oraz założenia opon różnego rodzaju na felgę. W zależności od wybranego modelu można dokonywać usługi zarówno na felgach stalowych, jak i aluminiowych. To samo dotyczy opon – najtańsze montażownice zajmują się tylko standardowym ogumieniem, a niestety klienci coraz częściej decydują się na model run flat. Profesjonalna montażownica posiada wiele opcji montażu i obsługuje koła o różnej średnicy. Poza tym wyposażona jest w zabezpieczenia chroniące felgi przed uszkodzeniem podczas ściągania opony, ponieważ renowacja może być zbyt droga. Dodatkowym atutem podczas zakupu będzie ramie pneumatyczne oraz pomocnicze do niestandardowych typów felg. Dopiero kiedy opona zostanie umieszczona na swoim miejscu można ją przenieść na wyważarkę, gdzie zostanie odpowiednio wyważona wraz z nową felgą. Cały proces przełożenia opon lub kół wraz z wyważeniem zajmuje zazwyczaj do dwóch godzin.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że czas pracy może być zupełnie inny kiedy pojawią się problemy z typem opon czy felg, które nie są obsługiwane przez maszynę. Głównie dotyczy to kół nieprzelotowych stosowanych w samochodach francuskich, dlatego najpierw trzeba się upewnić, czy wulkanizacja oferuje takie usługi. Warto dbać o to, aby opony były wymieniane na czas ze względów bezpieczeństwa.