Taxi bagażowe czy firma przeprowadzkowa?

Chociaż większość z nas usługi taksówkarskie kojarzy tylko z przewozem osób z określonego miejsca w inne w obrębie jednego miasta, w dzisiejszych czasach nie ma takich ograniczeń, a taksówki mogą być wykorzystywane w różny sposób. Bardzo szybko pojawiła się możliwość zamawiania zakupów przez taxi – działa to w ten sposób, że kontaktujemy się z firmą taksówkarską i prosimy o dostarczenie konkretnych, wymienionych przez nas zakupów, w dane miejsce, w którym się znajdujemy. Na przykład do domu.

Nowe usługi oferowane przez korporacje taksówkarskie

bagażówka Oczywiście płacimy wówczas nie tylko za koszt naszych zakupów, ale także za przejechane przez taksówkarza kilometry. Mimo tego, że ta opcja nie jest wcale wyjątkowo korzystna, wiele osób traktuje to jako rozwiązanie awaryjne – gdy istnieje pilna potrzeba np. zakup leków, a nie można wyjść z domu. Ale to nie wszystko, co oferują nam współczesne firmy taksówkarskie. Wiele z nich wyposażyło swoją flotę pojazdów w auta dostawcze – przeprowadzkowe. To taxi bagażowe, które niczym nie różni się od pojazdu, który moglibyśmy wypożyczyć z firmy transportowej specjalizującej się jedynie w przeprowadzkach. Taxi w ten sposób rozszerza swoją działalność, mogąc liczyć na zdobycie większej ilości klientów. Polecana bagażówka w Trójmieście to pojazd ze skrzynią ładunkową, która może pomieścić nawet meble.

bagażówka Niektórzy mogą zastanawiać się, czy ta opcja jest bardziej korzystna niż oferta firmy przewozowej od przeprowadzek – wydaje się, że korzyści są tak naprawdę porównywalne: zarówno taxi bagażowe, jak i profesjonalna firma przeprowadzkowa, oferują zarówno załadunek, jak i rozładunek towaru. Pomagają także w jego pakowaniu – na przykład w kartony, jeśli klient potrzebuje wsparcia w tej postaci. Dobra firma świadczy także pomoc w zakresie rozkładania i składania przewożonych mebli, a także montażu tych nowych, dopiero co zakupionych. Oczywiście za te wszystkie opcje będziemy musieli dodatkowo zapłacić – zarówno w przypadku taxi bagażowego, jak i firmy od przeprowadzek. W obu sytuacjach możemy też liczyć na bezpieczne, dokładne zabezpieczenie ładunku – nie ma możliwości, aby spotkało nas jakieś nieszczęście.

Właśnie po tym, jak firma podchodzi do zabezpieczenia własności klienta, możemy poznać, czy warto jej zaufać. Dobra firma będzie miała wszystko dopięte na ostatni guzik, a my nie będziemy musieli o nic się martwić. Dlatego jeżeli w planach mamy przeprowadzkę – oprócz przejrzenia oferty firm specjalizujących się tylko w tego typu zadaniach, spójrzmy także, czy w naszym mieście nie działa jakieś taxi bagażowe.