Wakacje w Gdańsku – wynajem auta

Gdańsk to miasto doceniane przede wszystkim pod względem turystycznym – to właśnie do Trójmiasta każdego lata przybywają turyści z całej Polski, nawet z najbardziej odległych miejsc. Poruszanie się po aglomeracji może być jednak problematyczne, jeżeli wcześniej nie zapoznaliśmy się z rozkładami jazdy autobusów miejskich, międzymiastowych czy SKM-ki.

Ceny wynajmu samochodów w Gdańsku

wypożyczalnia samochodówW dodatku nie zawsze przystanek znajduje się w tym miejscu, z którego mielibyśmy blisko do określonego przez nas wcześniej punktu docelowego. Oczywiście zawsze możemy zamówić taksówkę, która dowiezie nas prosto do celu, jednak zamawianie jej kilka razy dziennie i potem kilkunasto- lub nawet kilkudziesięciominutowe oczekiwanie na transport to zdecydowane marnowanie czasu. Jeżeli przyjechaliśmy pociągiem, ale posiadamy prawo jazdy, wówczas mamy jeszcze jedno rozwiązanie, które jawi się wielu z nas jako najbardziej atrakcyjne. Możemy wynająć samochód z wypożyczalni. Wiele osób nie bierze tej opcji pod uwagę, co wynika najczęściej z nieznajomości tematu – wydaje im się, że taki wynajem pojazdu jest drogi, tymczasem duża wypożyczalnia samochodów z Gdańska – tanio oferuje swoje usługi. Za mały miejski samochód zapłacimy jedynie 70 zł za całą dobę!

wypożyczalnia samochodówCena zależy oczywiście od długości najmu – jeżeli zdecydowaliśmy się na tygodniowe czy dwutygodniowe wczasy w Gdańsku, z pewnością wynajem auta będzie dla nas bardziej opłacalny niż przemieszczanie się taksówką. W końcu, korzystając z usług taxi, musimy liczyć się z tym, że cena za kilometr to niemal 3 zł (i to według najtańszej taryfy!). Jeżeli więc pewnego wakacyjnego dnia zechce nam się z Gdańska, w którym nocujemy, pojechać na molo w Sopocie – taksówką zapłacimy około 36 zł w jedną stronę! Jeszcze powrót i już koszt przejazdu taksówką będzie stanowił równowartość wynajmu pojazdu z wypożyczalni na całą dobę! Wynajmu, który pozwala nam przez cały dzień przejechać nawet 300 km bez dodatkowych opłat. Dopiero dokonując takich obliczeń widzimy, która opcja jest korzystniejsza – gdyby nie to, z pewnością zdecydowalibyśmy się na pierwsze rozwiązanie, które przychodzi nam do głowy, czyli na taksówkę.

Teraz, gdy znamy już zalety wynajmu pojazdów z wypożyczalni, bez obaw możemy korzystać z tej opcji. Warto zwrócić uwagę także na to, że oprócz oszczędności finansowej, zyskujemy także komfort – podróżujemy sami, do naszej dyspozycji jest całe auto, a więc wygodne fotele, klimatyzacja. A to przecież latem ma naprawdę duże znaczenie. Jeśli więc przyjechaliśmy do Gdańska – warto rozejrzeć się za dobrą, a przy tym tanią wypożyczalnią.