Wybór powłoki ochronnej na lakier samochodowy

zabezpieczenie nowego lakieru

Branża motoryzacyjna cały czas się rozwija, w związku z czym zwiększa się także chęć dbania o wygląd samochodów. Wielu kierowców nie wykonuje już tylko sezonowego sprzątania wnętrza, czy mycia karoserii raz na kilka tygodni. Teraz chętnie korzysta się z usług profesjonalistów, którzy oferują wykonanie specjalistycznych zabiegów nadających pojazdowi zupełnie nowego wyglądu.

Zabezpieczenie lakieru powłoką kwarcową

zabezpieczenie nowego lakieruJednym z nich jest założenie powłoki ochronnej na lakier, dzięki czemu zachowuje on długo swój kolor i świeżość. Istotne jest jednak, by dopasować rodzaj powłoki do oczekiwań klienta oraz stanu karoserii. Aktualnie dostępnych jest mnóstwo sposobów na zabezpieczenie lakieru, jednak największym zainteresowaniem cieszy się zakładanie specjalnych folii ochronnych, które są bardzo trwałe. Każdy rodzaj powłoki pozwala uzyskać zupełnie inny efekt, jednak przekłada się to również na koszt wykonania takiego zabiegu. Najtańsze zabezpieczenie nowego lakieru to nałożenie powłoki kwarcowej. Jest ona dość popularna, a jednocześnie prosta w nałożeniu, dzięki czemu można spróbować wykonać ją samodzielnie w garażu. Pozwala ona uzyskać efekt hydrofobowy oraz chroni przed zabrudzeniami, które od razu spływają z karoserii podczas mycia. Trochę inaczej wygląda to w przypadku ochrony ceramicznej, wymagającej profesjonalnego sprzętu do rozprowadzenia i właściwego zabezpieczenia. Wyróżnia je ich specyfikacja, dlatego nie są dostępne na rynku detalicznym.

zabezpieczenie nowego lakieruZabezpieczenie lakieru za pomocą powłoki ceramicznej wykonywane jest tylko w profesjonalnych warsztatach, gdzie dopasowywany jest produkt bezpośrednio pod potrzeby lakieru. Efekt ten utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż kwarc, dlatego też ceny wykonania takiego zabiegu są zdecydowanie wyższe. Poza ochroną przed zabrudzeniami i odżywieniem lakieru powłoka chroni również karoserię przed uszkodzeniami i rysami. Nie przedostają się one do właściwej warstwy elementu, dzięki czemu podczas nakładania nowej ochron po latach rysy będą niezauważalne. Ceramika jest również odporna na promieniowanie, co pozwala zachować perfekcyjny stan lakieru przez długi czas. Wielu producentów cały czas stara się ulepszyć swoje technologie i wprowadzić na rynek coś doskonalszego. Oczywiście wiadomo, że automatycznie wzrosną ceny wykonywania takiej usługi, które już na ten moment sięgają nawet kilku tysięcy.

Mogłoby się wydawać, że jest to spora kwota, jednak trwałe zabezpieczenie przed uszkodzeniami oraz blaknięciem pozwala zaoszczędzić na malowaniu poszczególnych elementów, bądź całego pojazdu. Ceny za usługi lakiernicze cały czas wzrastają, dlatego warto korzystać z usług detailistów, którzy dopasują typ powłoki ochronnej do stanu lakieru.