Wyjazd na wyścigi F1 – czy warto?

szybkie auto

Formuła 1 to najbardziej prestiżowe i znane na świecie wyścigi samochodowe. Odbywają się regularnie od 1950 roku na terenach różnych państw. Zwycięzcą pierwszych mistrzostw był Giuseppe Farina z zespołu Alfa Romeo. Odbyły się w Wielkiej Brytanii na torze Silverstone, na którym do dzisiaj odbywają się wyścigi. Co roku, w różnych częściach świata, gromadzą się miliony kibiców, aby oglądać te pełne adrenaliny zawody.

Spore emocje dla fanów formuły 1!

wyscigDla fanów Formuły 1, przeżycie takiego wydarzenia na żywo to spełnienie marzeń. Emocje towarzyszące wyścigom oglądanym w telewizji są duże, ale absolutnie nieporównywalne do odczuć naocznego świadka. Można poczuć niezapomnianą atmosferę na trybunach, zobaczyć auta z bliska, a nawet spotkać swoich ulubionych zawodników — niektórym szczęśliwcom uda się wrócić do domu z autografem lub wspólnym zdjęciem. Oprócz tego organizatorzy oferują wiele innych dodatkowych atrakcji, nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Można przyjrzeć się mechanikom majsterkującym w garażach i kupić niepowtarzalne gadżety na stoiskach. Aby zorganizować wspaniały wyjazd na wyścig F1, można skorzystać z kilku sposobów — zająć się tym na własną rękę, dołączyć do grupy polskich kibiców wcześniej umawiając się na specjalnych grupach internetowych lub wziąć udział w wyjeździe organizowanym przez różnego rodzaju firmy.

szybkie autoKażda opcja ma swoje plusy i minusy. Dwie ostatnie są świetną opcją dla osób podróżujących bez towarzystwa. Jest to doskonała okazja na zawarcie nowych znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach, ale nie tylko. Firmy zajmujące się organizacją takich wypadów, znają się na tym doskonale. Nie trzeba się zatem martwić o sprawy organizacyjne — wystarczy się tylko spakować. Jeżeli decydujemy się na samodzielne zaplanowanie takiego wyjazdu, trzeba pamiętać, że bilety sprzedawane są już około 10 miesięcy przed wydarzeniem. Możliwy jest wtedy zakup w przedsprzedaży, co daje możliwość samodzielnego wyboru miejsc oraz niekiedy zobowiązuje do zniżki. Bilety bardzo szybko się wyprzedają, więc im szybciej, tym lepiej. Ta zasada tyczy się również miejsca noclegowego.

Formuła 1 to impreza ciesząca się ogromną popularnością, dlatego często bywa, że ceny za dobę hotelową mogą być absurdalnie wysokie. Dobrym rozwiązaniem są kwatery u osób prywatnych, ale trzeba je rezerwować odpowiednio wcześnie. Formuła 1 to niesamowite wydarzenie polecane nie tylko fanom czterech kółek. Może się okazać świetnym pretekstem do rodzinnej podróży oraz jako zorganizowany wyjazd integracyjny. Warto doświadczyć tej atmosfery na żywo i stworzyć niezwykłe wspomnienia.