Wykorzystanie lampy inspekcyjnej Scangrip

lampa scangrip

Auto detaling to proces nadawania „drugiego życia” pojazdom samochodowym, podczas którego detailer poddaje wóz kompleksowemu czyszczeniu, renowacji oraz konserwacji na całej jego powierzchni – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki temu procesowi podnosi się przede wszystkim warunki estetyczne danego pojazdu, ale także i jego żywotność.

Lampa do inspekcji

 lampa scangripCały proces detalingu zewnętrznego można podzielić zasadniczo na cztery etapy: oczyszczanie karoserii, polerowanie powłoki lakierniczej, konserwację oraz aplikację powłoki ochronnej. Żeby jednak renowator mógł wykonać swoje zadanie, musi szczegółowo obejrzeć całą powierzchnię pojazdu. Dopiero po przeprowadzeniu dokładnych oględzin możliwa jest ocena sytuacji oraz podjęcie odpowiednich kroków w celu odnowy pojazdu. Właściwą widoczność może zapewnić wówczas pracownikowi inspekcyjna lampa Scangrip, która emituje światło przypominające to naturalne, przy którym powierzchnia lakieru samochodowego jest najlepiej widoczna, do którego jednak nie zawsze mamy dostęp. Tego typu lampa może pracować w dwóch trybach świecenia o różnej intensywności: 4500 K (250 lumenów), która świetnie nadaje się do pracy z jasnymi lakierami oraz 6500 K (500 lumenów), dzięki której doskonale widoczny będzie każdy ciemniejszy lakier.

 lampa scangripTak zwana inspekcja świetlna pozwala na odkrycie wszystkich niedoskonałości – wgnieceń oraz zarysowań, które wymagać będą zastosowania odpowiednich środków maskujących. Dobrej jakości lampa powinna być przede wszystkim lekka i poręczna, dzięki czemu wygodna w użyciu. Taki sprzęt musi być także odporny na wstrząsy, kurz oraz wodę – jakkolwiek by było, wykorzystywana jest do pracy w warsztacie samochodowym, który charakteryzuje się specyficznymi warunkami pracy. Dobrze jest także, jeśli taka lampa wyposażona jest w magnez pozwalający na zamontowanie jej wygodnym dla serwisanta miejscu. Co równie istotne, tego rodzaju sprzęt wyposażony jest zwykle w zabezpieczenia przed przegrzaniem oraz nadmiernym zużywaniem baterii, który wyłącza urządzenie po trzech minutach używania – to bardzo wygodny system, który generuje oszczędności oraz zdecydowanie zwiększa żywotność urządzenia. Do podstawowych jego parametrów, o których warto wspomnieć, zalicza się solidna bateria, która pozwala na nieustanną pracę od jednej do dwóch godzin (w zależności od trybu świecenia).

Akumulator ładuje się około czterech godzin, co czyni go wyjątkowo wydajnym. Jeśli zatem oddajemy nasz samochód do warsztatu, w którym ma zostać przeprowadzona jego renowacja, warto upewnić się, że wyposażony jest on w lampę inspekcyjną.