Zakup akumulatora z Wrocławia

Akumulatory chociaż są już nowoczesne, także bywają zawodne. Dzieje się tak, ponieważ żyjemy w zmiennym klimacie, zatem akumulatory są narażone zarówno na intensywne zimno, jak i na ogromne upały. Zatem może zdarzyć się, że po latach eksploatacji akumulator zostanie uszkodzony.

Akumulatory od dobrego producenta

tanie akumulatory Wówczas staniemy przed koniecznością zakupu nowego akumulatora. Jaki zatem wybrać i na co zwracać uwagę? Kiedy zobaczymy jakiś dowolny akumulator, będziemy musieli rozszyfrowywać znajdujące się na nim skróty, które oznaczają parametry techniczne. Może to być na przykład oznaczenie 12 V 50 Ah 680 A [EN]. Co to oznacza? Jak łatwo się domyśleć, 12V to wysokość nominalnego napięcia akumulatora. To typowy parametr, ponieważ samochody widoczne na polskich drogach najczęściej posiadają właśnie instalację dwunastowoltową. Inne – tj. mniejsze wartości mają jedynie stare samochody, natomiast wyższe wartości spotkamy w przypadku ciężarówek oraz autobusów. 50 Ah to pojemność akumulatora, mierzona w amperogodzinach. Wskazuje na to, ile godzin potrzeba aby akumulator oddawał prąd o wartości jednego ampera zanim rozładuje się do cna. natomiast ostatni parametr wskazuje na zdolność rozruchową danego amperomierza. Z kolei [EN] to określenie normy, która pozwoliła na określenie tej wartości.

tanie akumulatory Może to być bowiem właśnie norma europejska, ale też może to być DIN, czyli norma niemiecka. Trzecią możliwością jest SAE, norma, którą stosuje się w Ameryce. Wiedząc, że te parametry mają znaczenie, możemy znaleźć takie tanie akumulatory z Wrocławia, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Dlaczego akurat z Wrocławia? Ponieważ to właśnie tam siedzibę ma kilku producentów, którzy specjalizują się w tym temacie. Oferują oni nie tylko akumulatory kwasowo-ołowiowe, ale także żelowe oraz AGM, także te dostosowane do systemu start stop, czyli tego, który pozwala na obniżenie wysokości emisji spalin. Wymienione akumulatory u producentów z Wrocławia kupimy całkiem niedrogo, ponieważ mają oni już renomę na rynku, dlatego mogą liczyć na wiele zamówień, a więc dochód zawsze się zgadza. Zatem za niższą cenę oferują swoim klientom to, co najlepsze. Warto więc z tego rozwiązania skorzystać.

Konkludując – wymiana akumulatora w samochodzie może się zdarzyć każdemu z nas, ważne jednak, by zakupić urządzenie, które będzie pasowało do naszego pojazdu. Wystarczy odpowiednio dobrać parametry takie jak pojemność, prąd rozruchowy, a uda nam się trafić na taki akumulator, z którego będziemy na pewno zadowoleni. Także jeśli chodzi o jego cenę.