Zakup samochodów z Niemiec

auta niemieckie - części oryginalne

Sprowadzanie samochodów zza granicy zawsze wiąże się z dużym ryzykiem oraz kosztami. Trzeba pamiętać o przestrzeganiu wielu zasad, które pozwolą sprawdzić czy pojazd rzeczywiście pochodzi z legalnego źródła oraz czy nie posiada ukrytych wad. Teraz jednak można skorzystać z usług profesjonalnych firm, które na co dzień zajmują się kupowaniem samochodów w Niemczech oraz ich dowozem do kraju.

Części do niemieckich samochodów

  auta niemieckie - części oryginalneJest to dużym udogodnieniem, ponieważ niewielkim kosztem można uzyskać gwarancję posiadania sprawdzonego samochodu, który bezpiecznie dotrze do Polski. Dawniej zagraniczne samochody nie były tak łatwo dostępne jak dzisiaj. Często ludzie obawiali się o dostępność części rzadkich modeli, które w przypadku awarii by musieli sprowadzać na swój koszt. Aktualnie wygląda to zupełnie inaczej. Zarówno dostępność części, jak i wysyłka zagraniczna nie stanowi problemu. Zakupując auta niemieckie – części oryginalne dostępne są w niemal każdym profesjonalnym sklepie w wielu polskich miastach. Wiadomo, że mieszkańcy Niemiec częściej pozwalają sobie na wymiany samochodów, dlatego decydując się na zakup od nich można w dobrej cenie znaleźć świeży rocznik o dobrym stanie technicznym.

auta niemieckie - części oryginalneJeszcze do niedawna takie transakcje trzeba było organizować osobiście wynajmując lawetę oraz wyjeżdżając by sprawdzić dokładnie pojazd. Teraz natomiast wszystkim zajmują się firmy posiadające profesjonalistów z branży motoryzacyjnej. Zajmują się wszelkimi formalnościami, zakupem oraz transportem. Dodatkowo na miejscu dokonują przeglądu oraz wykupują tymczasowe ubezpieczenie. Potencjalni nabywcy nie muszą martwić się, że zapomną o jakimś formularzu bądź opłacie celnej. Wszystko za nich załatwi osoba upoważniona, która po zakończeniu transakcji dostarczy samochód na miejsce. Często Polacy decydują się także na sprowadzanie pojazdów uszkodzonych, ich naprawa w naszym kraju jest zdecydowanie tańsza, a duża dostępność części tylko zachęca do wybierania właśnie takich egzemplarzy. Wiadomo, że nikt nie mówi o samochodach po dużych kolizjach. Jednak dla nas zbita lampa czy pęknięty zderzak nie jest dużym problemem. Szybko i tanio można to zreperować i cieszyć się swoim nowym samochodem.

Cały proces zakupu samochodów z Niemiec jest zdecydowanie prostszy niż to mogłoby się wydawać. Opłaty celne oraz koszta rejestracji często są zdecydowanie niższe, niż koszta zakupu tego samego pojazdu w kraju. Poza tym w przypadku jakiejkolwiek awarii dostępne są na miejscu oryginalne części do wielu modeli. Naprawa oraz wymiana nie stanowi problemu, mechanicy naprawiają coraz więcej samochodów sprowadzonych, posiadających odmienne systemy od naszych.