Zwiększenie mocy obrotowej silnika

Zajawkowicz, dla którego samochód jest oczkiem w głowie, z pewnością nie jeden raz podchodził z entuzjazmem do tematu tuningu. Z początku mógł to być jedynie tuning wizualny, czyli ulepszanie elementów zewnętrznych auta, jednakże z czasem przestaje to wystarczać. Zaczyna rozważać się między innymi możliwość zwiększenia osiągów pojazdu, ponieważ obecna moc przestaje wystarczać.

Zwiększenie mocy diesla

zwiększenie mocy silnika dieselA można tego dokonać poprzez tuning elektroniczny silnika. Dlaczego jest to możliwe do przeprowadzenia, skoro silnik ma fabrycznie ograniczoną moc? A dlatego, że producent tak naprawdę pozostawia zapas wytrzymałości i zaniża osiągi możliwe do uzyskania w elektronice silnika. Tak naprawdę więc, ingerując w elektronikę i zmieniając nieco oprogramowanie, możemy wykonać zwiększenie mocy silnika diesel. Brzmi to wszystko skomplikowanie, jednak taki chiptuning oferowany jest w wielu profesjonalnych, doświadczonych warsztatach samochodowych. Obecnie najpopularniejszą metodą na zwiększenie osiągów jest jednak instalacja zewnętrznego boxa – jest to moduł instalowany w odpowiednim miejscu układu silnikowego, który nie wymaga ingerencji w oprogramowanie silnika. Tak naprawdę w dowolnym momencie możemy zamontować, jak i wymontować ten moduł zewnętrzny.

zwiększenie mocy silnika dieselJest to ważne, jeśli posiadamy samochód jeszcze na gwarancji. Gdybyśmy na przykład byli z jakichś przyczyn zmuszeni do naprawy samochodu na gwarancji, gdy serwis zobaczy ingerencję w elektronikę – może odmówić naprawy gwarancyjnej. Tymczasem gdy wymontujemy box, w ogóle nie widać, że był tu przeprowadzany jakiś tuning. Oczywiście wymontowywanie powinno być także przeprowadzane przez profesjonalistów, a to jednak kolejny koszt. W obliczu jednak tego, że naprawy gwarancyjne są darmowe, nie powinniśmy martwić się o te pieniądze, bo i tak zyskujemy. A co zaś jeśli chodzi o samą cenę montażu? Jest ona przystępna, w granicach tysiąca złotych. Jeżeli zależy nam na poprawie osiągów naszego silnika, z pewnością zdecydujemy się na poświęcenie takiej kwoty, ponieważ efekty chiptuningu czy też tuningboxu są zawsze zgodne z oczekiwaniami właściciela auta. Bowiem taka moc obrotowa silnika zwiększa się za sprawą dodatkowego modułu nawet o 30%! jest to więc wynik naprawdę dobry.

Boxy są obecnie produkowane do samochodów osobowych, ale też do ciężarowych, a nawet do traktorów i camperów! Obecnie zatem każdy właściciel jakiegokolwiek pojazdu może pozwolić sobie na zwiększenie mocy silnika, aby w ten sposób ograniczyć koszty zużycia paliwa, które przecież jest obecnie drogie.